niedziela, 25 maja 2014

Zapach lata

  Uwielbiam te wieczory po upalnym dniu, gdy dzień, odchodząc w niepamięć, zabiera z sobą cały żar słońca, pozostawiając powietrze chłodnym i orzeźwiającym. Spoglądając w niebo dostrzegasz miliony  gwiazd, które świecą na Ciebie i zdajesz sobie sprawę, że świeciły na miliony ludzi, którzy szli swoją drogą i będą świecić nadal, gdy Ty swoją drogę już przebędziesz. W powietrzu unosi się zapach siana zmieszany z wonią dojrzewających zbóż, zapachem zieleni i oddechem ziemi. Zapach ten upaja Ciebie. Słyszysz koncert cykających na łące świerszczy, szelestu liściu i dochodzą do Ciebie ciche kołysanki śpiewane przez strumień, który przepływa obok wierzby.Na twarzy czujesz lekki powiew wiatru, który po drodze szepce cicho z makami, chabrami i rumiankami, niosąc w sobie ich woń.
  W powietrzu tym unoszą się resztki dnia, echa odgłosów minionej doby. Cichutko na wierzch wychodzą także inne wspomnienia przyciągane przez księżyc i pośród czaru letniej nocy tańczą przed Tobą i wirują. Świetliki tańczą walca, dotykając swym światłem każde źdźbło trawy i kołyszą je do snu. Resztki światła, które próbowały ukryć się w odbiciu na tarczy jeziora odchodzą. Dzień mija bezpowrotnie i nim nadejdzie noc świat zatrzymuje się, pozwala otulić się w rześką i słodką ciemność ubraną w granit i sieć gwiazd. A Ty stoisz pomiędzy tym i nie wierzysz, że udało Ci się to dostrzec.



W taki sposób przy odrobinie wyobraźni ja widzę letni wieczór. To te małe rzeczy cieszą. Do następnego!
  Wasza
                                                                 Karmelowa Blondynka


16 komentarzy:

  1. Śliczna pierwsza fota, ah tęsknię za latem!
    xoxo
    http://pandamone.blogspot.com/2014/05/cat-hat-baby.html

    OdpowiedzUsuń
  2. dawai nju notke . ;p

    OdpowiedzUsuń
  3. Aż miło się czyta, gdy ktoś tak docenia zwykły dzień, jego wdzięk i otaczającą naturę, a nie ciągłe narzekania i żale, jak to na większości blogów bywa grrrrr :/ aż się wchodzić do nich odechciewa :/

    pięknie opisałaś ten wieczór wśród gwiazd <3

    Zdjęcie zachodu fantastyczne <3

    miłego dnia :)
    Daria

    OdpowiedzUsuń
  4. Ładne zdjęcia!:)
    Klikniesz w linki w nowym poście będę wdzięczna ;*

    OdpowiedzUsuń
  5. świetne zdjecia;)

    http://kataszyyna.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo fajnie piszesz, tak lekko i milo sie czyta :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ale ślicznie piszesz, chciałabym tak umieć :) Pierwsza fotografia też świetna! Pozdrawiam i zapraszam do siebie ♥ buziaki !

    OdpowiedzUsuń
  8. piękny tekst :) masz talent
    potrzebuje kliknięć w najnowszym poście, pomożesz?

    http://fashionelja.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń