niedziela, 23 marca 2014

Moda niemodna?

Witajcie,
jak widzicie w tytule masło maślane, ale to zabieg celowy, więc chyba wybaczycie mi ten niestylowy  występek. Jak już tytuł mówi, chciałabym powiedzieć co nie co o tym, co myślę o modzie, a raczej o ślepym podążaniu za nią. Bo przecież ona sama w sobie nie jest zła. Co sezon daje nam szeroki wybór stylów, fasonów, kolorów i wzorów do wyboru. Fakt faktem, wszystko to powtarza się dość cyklicznie i zauważam fakt, że obecnie do witryn wraca wiele rzeczy, które moja mama chętnie nosiła będąc w moim wieku.
  Oczywiście ma to na celu wyłudzanie od nas pieniędzy. I w tym zaczyna się to, co mnie często irytuje. Chodzi o ślepe rzucanie się na wszystko, co podadzą nam sklepy, czasopisma i programy telewizyjne. Myślenie ,,muszę to mieć, bo wszyscy to mają". Coś okropnego. Tak, jakby wyróżnianie się było straszną zbrodnią, za którą trzeba by było płacić kara pozbawienia wolności, albo w tym wypadku życia społecznego. Kultura masowa w całej swej okazałości.
   Zaczyna się to, że wszyscy ubieramy się na jedno kopyto. Zakupy robimy w sieciówkach, w których wiele rzeczy wygląda po prostu identycznie. Wychodzimy na ulice i niczym nie odróżniamy się od całej masy osób, które pomyślały w ten sam sposób co my. Jesteśmy kopią, ale kogo właściwie?
Do czego dążę... Często brakuje mi u innych osób własnego stylu. Wybierania tego, co mi się podoba, a nie wszystkim pozostałym. Czy muszę przestać coś nosić, bo przestało być ,,trendy"? Czy muszę kupić coś, bo jest ,,hitem sezonu", pomimo tego, że nie wpada w mój gust?
  Nie twierdzę wcale, że ja jestem wzorem w tej kwestii. Oj nie... Często sugeruję się innymi osoba w dobieraniu tego, co mi się podoba. Dość ciężko w młodym wieku wyrobić sobie poczucie smaku i stylu. Z drugiej strony zaś swój gust ma się zawsze. Nawet jeżeli to jest róż, brokat i perełki od stóp do głowy.
  Spróbujmy teraz to wszystko zebrać w całość. Podsumowanie jest przecież ważnym elementem każdej wypowiedzi. Nie potępiam mody, daje ona wielu osobom pole do popisu, kreatywności, jest pasją wielu. Jednak nie przepadam za ślepym podążaniem za nią. Nie wszystko, co jest modne musi mi się podobać. Pamiętajmy, moda przemija, styl zostaje.
   Tyle by było z moich niedzielnych filozofii.
                                  Do następnego!
                                                      Wasza
                                                                 Karmelowa Blodnynka
 
fot. Kasia Mendel
 

30 komentarzy:

  1. W pełni się z tobą zgadzam. Bardzo ciekawie piszesz :)
    Co powiesz na wspólną obserwacje ?
    http://life-is-beautiful17.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chętnie :) Tylko u mnie coś witryna obserwatorów nie działa...

      Usuń
  2. Coś w tym jest niestety :(
    Pozdrawiam,
    Lukri

    OdpowiedzUsuń
  3. Super post :) Zgadzam się z tobą
    http://casket-fashion-swag.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  4. super! piękne zdjęcie, zgadzam się z Tobą!

    a moze wspólna obserwacja?
    MÓJ (loczek) BLOG

    OdpowiedzUsuń
  5. warto znac trendy, ale chyba najwazniejsze zeby samemu czuc sie ze sobą dobrze ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. I trzymajmy się podsumowania, że moda przemija a styl zostaje ;)

    http://studentkizakretki.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  7. Ubrania to tylko dodatek do kobiety ;)
    Piękno tworzy kobieta.

    http://more-fashionnnn.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  8. Zgadzam się z Tobą :) Moda przemija..

    http://feel-that-moments.blogspot.com/ :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Coś w tym jest... zgadzam się z Tobą! :)

    Obserwujemy? :)
    Mój blog [KLIIK]

    OdpowiedzUsuń
  10. Z tym obserwowaniem to polecam spróbowac na innej przeglądarce, odświeżyc lub poczekac na następny dzień, u mnie tak pomogło, ale coś dużo osób ma teraz z tym problemy ;))

    OdpowiedzUsuń
  11. Zgadzam się z tobą. W moim przypadku często jest tak, że modne rzeczy podobają mi się dopiero jak już przestają być modne :) A jeśli już mi się jakieś podobają to zawsze gdy chce coś modnego sobie kupić stwierdzam, że całkiem ta rzecz inaczej wygląda na kimś a inaczej na mnie :)

    http://ayumigirl.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  12. Zgadzam się z tobą.

    http://sweet-pen.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  13. Jaki cudny szablon ♥

    Mój blog ♥

    Może wzajemna obserwacja?


    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) Chętnie, o ile będzie działać :)

      Usuń
  14. A teraz oddaj trochę swojej urody.

    OdpowiedzUsuń
  15. Ciekawy post
    Podoba mi się twój blog ;*
    Obserwujemy ?
    Mam prośbę. Mogłabyś poklikać u mnie w linki przy ostatnim poście ? To dla mnie bardzo ważne ;*
    http://lifestyleourblog.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  16. Bardzo mi miło, że tak jest :)

    OdpowiedzUsuń
  17. ja zawsze powtarzam że ubieram się w to co mi się po prostu podoba , nie patrzę czy akurat jest to modne czy nie:) świetny post:)

    OdpowiedzUsuń