Witajcie,
jak widzicie w tytule masło maślane, ale to zabieg celowy, więc chyba wybaczycie mi ten niestylowy występek. Jak już tytuł mówi, chciałabym powiedzieć co nie co o tym, co myślę o modzie, a raczej o ślepym podążaniu za nią. Bo przecież ona sama w sobie nie jest zła. Co sezon daje nam szeroki wybór stylów, fasonów, kolorów i wzorów do wyboru. Fakt faktem, wszystko to powtarza się dość cyklicznie i zauważam fakt, że obecnie do witryn wraca wiele rzeczy, które moja mama chętnie nosiła będąc w moim wieku.
Oczywiście ma to na celu wyłudzanie od nas pieniędzy. I w tym zaczyna się to, co mnie często irytuje. Chodzi o ślepe rzucanie się na wszystko, co podadzą nam sklepy, czasopisma i programy telewizyjne. Myślenie ,,muszę to mieć, bo wszyscy to mają". Coś okropnego. Tak, jakby wyróżnianie się było straszną zbrodnią, za którą trzeba by było płacić kara pozbawienia wolności, albo w tym wypadku życia społecznego. Kultura masowa w całej swej okazałości.
Zaczyna się to, że wszyscy ubieramy się na jedno kopyto. Zakupy robimy w sieciówkach, w których wiele rzeczy wygląda po prostu identycznie. Wychodzimy na ulice i niczym nie odróżniamy się od całej masy osób, które pomyślały w ten sam sposób co my. Jesteśmy kopią, ale kogo właściwie?
Do czego dążę... Często brakuje mi u innych osób własnego stylu. Wybierania tego, co mi się podoba, a nie wszystkim pozostałym. Czy muszę przestać coś nosić, bo przestało być ,,trendy"? Czy muszę kupić coś, bo jest ,,hitem sezonu", pomimo tego, że nie wpada w mój gust?
Nie twierdzę wcale, że ja jestem wzorem w tej kwestii. Oj nie... Często sugeruję się innymi osoba w dobieraniu tego, co mi się podoba. Dość ciężko w młodym wieku wyrobić sobie poczucie smaku i stylu. Z drugiej strony zaś swój gust ma się zawsze. Nawet jeżeli to jest róż, brokat i perełki od stóp do głowy.
Spróbujmy teraz to wszystko zebrać w całość. Podsumowanie jest przecież ważnym elementem każdej wypowiedzi. Nie potępiam mody, daje ona wielu osobom pole do popisu, kreatywności, jest pasją wielu. Jednak nie przepadam za ślepym podążaniem za nią. Nie wszystko, co jest modne musi mi się podobać. Pamiętajmy, moda przemija, styl zostaje.
Tyle by było z moich niedzielnych filozofii.
Do następnego!
Wasza
Karmelowa Blodnynka
| fot. Kasia Mendel |
W pełni się z tobą zgadzam. Bardzo ciekawie piszesz :)
OdpowiedzUsuńCo powiesz na wspólną obserwacje ?
http://life-is-beautiful17.blogspot.com/
Chętnie :) Tylko u mnie coś witryna obserwatorów nie działa...
UsuńCoś w tym jest niestety :(
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
Lukri
Niestety jest.
UsuńSuper post :) Zgadzam się z tobą
OdpowiedzUsuńhttp://casket-fashion-swag.blogspot.com/
super! piękne zdjęcie, zgadzam się z Tobą!
OdpowiedzUsuńa moze wspólna obserwacja?
MÓJ (loczek) BLOG
warto znac trendy, ale chyba najwazniejsze zeby samemu czuc sie ze sobą dobrze ;)
OdpowiedzUsuńI trzymajmy się podsumowania, że moda przemija a styl zostaje ;)
OdpowiedzUsuńhttp://studentkizakretki.blogspot.com/
Otóż to.
UsuńUbrania to tylko dodatek do kobiety ;)
OdpowiedzUsuńPiękno tworzy kobieta.
http://more-fashionnnn.blogspot.com/
Też racja :)
UsuńZgadzam się z Tobą :) Moda przemija..
OdpowiedzUsuńhttp://feel-that-moments.blogspot.com/ :)
Ten komentarz został usunięty przez autora.
UsuńI przychodzi znów nowa :)
UsuńCoś w tym jest... zgadzam się z Tobą! :)
OdpowiedzUsuńObserwujemy? :)
Mój blog [KLIIK]
Cieszę się z tego :)
UsuńZ tym obserwowaniem to polecam spróbowac na innej przeglądarce, odświeżyc lub poczekac na następny dzień, u mnie tak pomogło, ale coś dużo osób ma teraz z tym problemy ;))
OdpowiedzUsuńZgadzam się z tobą. W moim przypadku często jest tak, że modne rzeczy podobają mi się dopiero jak już przestają być modne :) A jeśli już mi się jakieś podobają to zawsze gdy chce coś modnego sobie kupić stwierdzam, że całkiem ta rzecz inaczej wygląda na kimś a inaczej na mnie :)
OdpowiedzUsuńhttp://ayumigirl.blogspot.com/
Też tak mam często :)
UsuńZgadzam się z tobą.
OdpowiedzUsuńhttp://sweet-pen.blogspot.com/
Miło mi ;)
UsuńJaki cudny szablon ♥
OdpowiedzUsuńMój blog ♥
Może wzajemna obserwacja?
Dziękuję :) Chętnie, o ile będzie działać :)
UsuńA teraz oddaj trochę swojej urody.
OdpowiedzUsuńProszę bardzo :D
UsuńCiekawy post
OdpowiedzUsuńPodoba mi się twój blog ;*
Obserwujemy ?
Mam prośbę. Mogłabyś poklikać u mnie w linki przy ostatnim poście ? To dla mnie bardzo ważne ;*
http://lifestyleourblog.blogspot.com/
Dziękuję :)
UsuńBardzo mi miło, że tak jest :)
OdpowiedzUsuńja zawsze powtarzam że ubieram się w to co mi się po prostu podoba , nie patrzę czy akurat jest to modne czy nie:) świetny post:)
OdpowiedzUsuńI prawidłowo :)
Usuń