czwartek, 13 marca 2014

Jakim Cię widza, takim Cię piszą...

  Zapewne wielu z nas miało okazję usłyszeć powiedzenie ,,jakim cię widzą, takim cię piszą". Tak samo wydaje mi się, że wielu z nas zostało w życiu pochopnie osądzonych. Niestety nieodpartym faktem jest, że w ciągu kilku pierwszych sekund, w których kogoś widzimy, w naszych głowach tworzy się pełen obraz tej osoby. Czego nie wiemy, tego się domyślamy. Do tego na świecie istnieje bardzo barwna gama stereotypów, którymi często bardzo chętnie się posługujemy, by samemu nie myśleć. Już tak jest, że chętnie powtarzamy wzorce dobrze nam znane.

  Dlatego widząc dziewczynę w krótkiej spódniczce i mocniejszym makijażu myślimy swoje. Osoba w eleganckich ubraniach wydaje nam się automatycznie uporządkowana, zaś roześmiana dziewczyna w kolorowej bluzie kimś roztrzepanym. Wystrojona panienka na obcasach musi być przecież tępa, a osoba z książką w ręce staje się w naszych oczach inteligentną. Dlaczego? No jak to, przecież trzyma książkę. Ktoś się do nas uśmiechnie, jest sympatyczny, ktoś popatrzy z byka na nas, wredny.

  Niżej jest wiele zdjęć, które przedstawiają mnie w różnym wieku w bardzo różnych sytuacjach. Jestem pewna, że na wielu z nich robię zupełnie sprzeczne wrażenie. Jak łatwo przeskoczyć z uosobienia niewinności do imprezowiczki i niezłego ziółka. Jak łatwo sprawić wrażenie osoby ,,natchnionej", szalonej, uporządkowanej, nieśmiałej, pewnej siebie. Jak często spotkałam się z tym, że ktoś pomyślał ,,typowa blondynka". Sama nie jestem w tym niewinna, bo jak często widząc kogoś pochopnie oceniam.

  Ale nie jesteśmy w stanie się przed tym zupełnie bronić. Jedyne co, to możemy pomyśleć sobie już potem, że przecież o mnie mógł ktoś zupełnie tak samo pomyśleć. Przecież dobrze wiemy, że szczery uśmiech niekiedy bardzo ciężko przychodzi. Czasami bywa tak, że zrobimy na kimś nie takie wrażenie, jakie byśmy chcieli. Lubię swój kolor włosów. Ale myślę, że blondynki są bardzo inteligentne, tylko kombinacja platyny i ,,solary" psuje czasami reputację. Znam dziewczyny w rudych włosach bardzo sympatyczne i szczere. Zawsze jednak chyba tak pozostanie, że ludzie będą tworzyli o nas obraz po kilku pierwszych sekundach znajomości. Często przecież bywa, że mijając kogoś na ulicy, więcej go w życiu nie spotkamy, ale chętnie będziemy się zastanawiać kim on jest, dlaczego był taki smutny, czemu niósł różę... Wykorzystajmy to też może na swoją korzyść. Kreując swój wizerunek na zewnątrz możemy wyrażać samego siebie. Zaś najskuteczniejszym sposobem na obronę będzie nie przejmowanie się tym, co ktoś myśli.
 Tyle z moich dzisiejszych filozofii. Dzisiaj trochę inaczej, ale mam nadzieję, że mimo to interesująco.
                 Do następnego!
                               Wasza
                                         Karmelowa Blondynka 






Jak ktoś dotarł tak daleko, to niech pozostawi jakiś ślad, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby komuś się chciało przejrzeć te wszystkie zdjęcia.






15 komentarzy:

  1. haha ja dotarłam i w sumie coś w tym jest o czym mówisz ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ty Monia jestes wszystkim w jednym od diablicy po ulozonego i inteligentnego aniołka :) super fotki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dokładnie tak jak napisałaś, ludzie widzą nas z zewnątrz i czasem można się zdziwić :) Masz szczęście bo we wszystkim wyglądasz dobrze :)
    Pozdrawiam www.modjus.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję bardzo :) A fakt faktem, można się bardzo zdziwić :)

      Usuń
  4. Pięknie wyglądasz ! a co najważniejsze widzę ze i w głowie poukładane :) Serdecznie zapraszam cie na http://mylifeinblond.blogspot.com/2014/03/jak-uszczesliwic-dwie-kobiety-naraz-w.html może pomożesz :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Dokładnie zgadzam się z tobą, ale niestety tacy niż jesteśmy ze oceniamy książkę po okladce. A co do książki pytałaś mnie o tytuł: Rupieciarnia na końcu świata. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję, że podałaś tytuł. Mam takie małe zboczenie, ze uwielbiam książki <3

      Usuń
  6. Masz racje i ładne fotki
    :D

    OdpowiedzUsuń
  7. A mi się chciało je przejrzeć .
    Jesli bedziesz miala czas do wpadaj. ;p
    our-world-creativityy.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń